1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Кишиневі пройшла багатотисячна акція протесту

Юлія Семенова, Віталій Дубенський4 травня 2015 р.

Учасники акції протесту в Кишиневі вимагали відставки керівництва Молдови і розслідування справи про зникнення мільярда доларів США із банків країни.

https://p.dw.com/p/1FJXJ
Акція протесту в Кишиневі, 3 травня
Акція протесту в Кишиневі, 3 травняФото: DW/Yulia Fememova

У молдавській столиці Кишиневі в неділю, 3 травня, відбулася багатотисячна акція протесту. Її учасники вимагали розслідування справи про зникнення з молдовських банків мільярда доларів США. Мітинг було організовано громадянською платформою "За гідність і справедливість".

За попередніми даними поліції, на акцію протесту зібралося близько 15 тисяч людей з різних районів республіки. За словами організаторів - 40 тисяч. Багато хто, як повідомили з трибуни мітингу, не зміг дістатися до Кишинева, так як поліція розвертала автобуси з людьми, які прямували на акцію протесту.

Вимоги відставки очільників країни

Про зникнення із молдовських банків мільярда доларів стало відомо минулої осені. Для розслідування злочину уряд запросив детективів американського агентства Kroll. Перші висновки вони вже зробили, однак, дотримуючись таємниці слідства, оголошувати їх не поспішають.

Учасники мітингу вимагали оприлюднити результати розслідування зникнення із молдовських банків мільярда доларів США
Учасники мітингу вимагали оприлюднити результати розслідування зникнення із молдовських банків мільярда доларів СШАФото: DW/Yulia Fememova

На відкритті мітингу представниця громадянської платформи "За гідність і справедливість", екс-депутатка парламенту Анжела Араме заявила, що спочатку необхідно відправити у відставку генпрокурора, директора Національного центру з боротьби з корупцією, а також керівництво Вищої судової палати. Без цих відставок, вважає Араме, "суспільство ніколи не дізнається, хто винен у крадіжці грошей із банків".

"Я вражений тим, що зібралося так багато людей. Вони прийшли і приїхали з інших районів, ніхто їх не спонукав, бо просто не хочуть більше терпіти. Я радий, що люди виступають проти корупції, проти керівництва країни, яке прийшло до влади під гаслами євроінтеграції, але насправді нічого спільного з європейськими методами правління не має", - сказав у розмові з кореспонденткою DW екс-представник Молдови в Раді Європи, один із членів платформи "За гідність і справедливість" Олексій Тулбуре.

Молдова - в ЄС, молдовани - на заробітки у Росію

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою