1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Медведєв визнав дію санкцій і поскаржився на ціни на нафту

Дмитро Прокопчук21 квітня 2015 р.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв визнав відчутні збитки економіки Росії від західних санкцій та попередив про збільшення ефекту в 2015 році.

https://p.dw.com/p/1FBlQ
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв (фото з архіву)
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв (фото з архіву)Фото: Reuters

ВВП Росії за І квартал 2015 року знизився приблизно на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це у вівторок, 21 квітня, заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, представляючи у Держдумі щорічний звіт уряду РФ. Текст виступу Медведєва оприлюднено на сайті уряду Росії. За підсумками ж минулого року зростання ВВП, за словами Медведєва, становило "лише 0,6 відсотка".

Медведєв вбачає причиною падіння ВВП, зокрема, західні санкції, запроваджені у зв'язку з анескією Росією Криму та підтримкою сепаратистів на Сході України. "За оцінками низки експертів, Росії було завдано шкоди на загальну суму близько 25 мільярдів євро, це - 1,5% ВВП, а в 2015 році вона може збільшитися в декілька разів", - сказав Медведєв. При цьому прем'єр Росії визнав, що зовнішній тиск був відповіддю на анексію Росією Криму, однак запевнив. що Москва не могла вчинити по-іншому.

Ще однією причиною скорочення російської економіки Медведєв назвав зниження цін на нафту. Російський прем'єр попередив, що кризові явища можуть продовжуватися ще довго. "Так, ми змогли подолати переважну їх частину, але якщо зовнішній тиск буде посилюватися, ціни на нафту збережуться на екстремально низькому рівні надовго, нам доведеться розвиватися в іншій економічній реальності", - заявив прем'єр.

"Могло бути гірше"

Разом з тим Медведєв висловив впевненість, що Росія зможе пристосуватися до згаданої економічної реальності. "Все, що відбувається, - це далеко не найжорсткіший із можливих сценаріїв", - зауважив прем'єр Росії, посилаючись на кризу 2009 року, коли зниження ВВП Росії сягнуло 8 відсотків. Медведєв нагадав також, що в 1998 році ціни на нафту падали до рівня 9 доларів США за барель. "Тодішнє зниження цілком співставне з нинішнім з урахуванням зміненої купівельної спроможності долара", - запевнив Медведєв.

Друзі Путіна: як російські олігархи в кризу заробляють мільйони

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою