1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Німеччині набув чинності закон про мінімальну зарплату

Юрій Шейко2 січня 2015 р.

З 1 січня в Німеччині запроваджено мінімальний рівень погодинної оплати праці. Профспілки вітають цей крок, а роботодавці попереджають про можливі негативні наслідки.

https://p.dw.com/p/1EE3O
Фото: dapd

Закон про запровадження мінімальної зарплатні набув чинності у Німеччині 1 січня. Ухвалений в липні Бундестагом, він передбачає мінімальну оплату в розмірі 8,50 євро за годину. Для окремих галузей встановлено перехідний період у кілька років.

Міністр праці Німеччини Андреа Налес у спеціальному відеозверненні назвала запровадження мінімальної зарплатні "повагою" до багатьох найманих працівників, які "тяжко працюють і мало заробляють", повідомляє інформагентство AFP. За словами Налес, результати даного кроку "відчують відразу у своїх гаманцях" 3,7 мільйона людей. Водночас вона наголосила і на важливості запровадження мінімальної зарплатні для підприємств у галузях, у яких практикували зарплатний демпінг, оскільки закон тепер створює "основу для чесної конкуренції".

Роботодавці попереджають про негативні наслідки

У той же час роботодавці попереджають про можливі негативні наслідки встановлення рівня мінімальної зарплатні. Так, президент Федерального об'єднання німецьких союзів роботодавців (BDA) Інґо Крамер в інтерв'ю виданню Die Welt застеріг від втрати робочих місць та практичних проблем при реалізації цього кроку, йдеться у повідомленні інформагентства epd.

Особливий ризик, за його словами, існує для галузей, в яких за тарифними договорами з профспілками мінімальна погодинна оплата праці була нижчою за 8,50 євро, та не було досягнуто домовленостей про її поетапне збільшення. Як приклади він назвав готельне господарство, сферу харчування та пекарні. Крамер також вказав на багато питань, які виникатимуть у роботодавців при реалізації даного закону на практиці, а також на необхідність виправити велику кількість бюрократичних формальностей.

Від надмірної забюрократизованості застеріг також і президент Центрального об'єднання спілок німецьких ремісників (ZDH) Ганс Петер Вользайфер. В інтерв'ю виданню Neue Osnabrücker Zeitung він зауважив, що не можна допустити того, аби "майстер-ремісник змушений був більше перейматися обліком робочого расу, ніж пошуком замовлень", повідомляє агентство dpa.

А керівник мюнхенського інституту ifo Ганс-Вернер Зінн зауважив, що запровадження мінімальної зарплатні може коштувати Німеччині в довгостроковій перспективі багатьох робочих місць. В інтерв’ю інтернет-виданню Focus Online він зазначив, що лише окремі галузі зможуть компенсувати додаткові витрати підвищенням цін, а ті, які конкурують на світових ринках, змушені будуть скоротити працівників, йдеться у повідомленні dpa.

Профспілки задоволені

Натомість очільники німецьких профспілок вітали запровадження мінімального рівня оплати праці. Як зауважив голова Союзу німецьких профспілок (DGB) Штефан Керцель в інтерв’ю агентству dpa, "цією нижньою межею будуть зруйновані плани тих підприємців, які роками будували свій бізнес на зарплатному демпінгу". Він також закликав найманих працівників чинити спротив намаганням роботодавців обійти цей закон.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою