1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Естонія збільшує видатки на оборону

Юрій Шейко10 грудня 2014 р.

Ухвалений державний бюджет балтійської країни передбачає витрати на оборонний сектор за стандартами НАТО - не менше двох відсотків ВВП. В Україні парламентарі вимагають більше трьох процентів.

https://p.dw.com/p/1E2LF
Фото: Raigo Pajula/AFP/Getty Images

Парламент Естонії ухвалив державний бюджет на 2015 рік, за яким на оборону передбачено 2,05 відсотка валового внутрішнього продукту. Тим самим балтійська країна стала однією з небагатьох членів НАТО, які виконують вимогу Альянсу витрачати не менше двох процентів ВВП на оборону. У порівнянні з нинішнім роком видатки на цю сферу зростуть на сім відсотків і сягнуть 412 мільйонів євро, повідомляє інформагенція dpa. Причиною такого кроку є участь Росії в конфлікті на Донбасі.

Крім того, бюджет, запропонований євроцентристським урядом Естонії, містить дуже незначний дефіцит - близько одного відсотка. Загалом у цій країні, за даними Євростату, найнижчий рівень державного боргу в Євросоюзі - 10,1 відсотка ВВП. За проект бюджету проголосували 56 депутатів, проти - 35. Документ було ухвалено у середу, 10 грудня.

Українські парламентарі вимагають не менше трьох відсотків

В той же час члени комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони одноголосно визнали неприпустимим положення програми діяльності уряду про видатки на оборону. Нагадаємо, що в документі передбачено спрямувати до п’яти відсотків ВВП на "національну безпеку, оборону та правоохоронну діяльність", про що сказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму.

"Комітет вирішив зовсім некоректним змішувати оборону та правоохоронну діяльність. Для воюючої країни, якою сьогодні по факту є Україна, витрати на оборону мають вказуватися окремо", - написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат від фракції "Народний фронт" та координатор "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук. Крім того, парламентарі вважають хибним вказувати верхню межу (до п’яти відсотків). Натомість Тимчук нагадав, що в коаліційній угоді чітко вказано нижню межу видатків на оборону - три проценти.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою