1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Уряд ФРН схвалив законопроект, який реформує міграційну політику

Юрій Шейко3 грудня 2014 р.

Інтегрованим у суспільство іноземцям із числа тих, хто не отримав дозволу на перебування у ФРН, буде легше легалізуватися. Водночас спроститься процедура висилки із країни правопорушників.

https://p.dw.com/p/1Dyln
Демонстрація за права тих, хто просить притулку, Бонн, 12 червня 2014 року
Демонстрація за права тих, хто просить притулку у ФРН, Бонн, 12 червня 2014 рокуФото: imago/Eibner

Федеральний уряд Німеччини планує реформу міграційної політики. Відповідний законопроект, розроблений міністерством внутрішніх справ ФРН, було схвалено урядом у середу, 3 грудня. Він стосуватиметься більш як 100 тисяч осіб, яким дозволили залишитися у ФРН. Мова йде про тих людей, кому відмовили в наданні притулку, але кого не можна було вислати за межі країни, зазначає інформаційне агентство dpa.

Документ має посилити право на проживання в Німеччині тих, хто має успіхи на шляху інтеграції в суспільство, зокрема здатний значною мірою фінансово забезпечувати своє існування, розмовляє німецькою мовою та не був судимий. Законодавчі зміни поширюватимуться на тих осіб, які перебувають на території країни вісім років, а у випадку сімей із неповнолітніми дітьми - шість років, уточнюють на сайті уряду.

Правопорушників стане легше висилати із країни

У той же час проект передбачає новий порядок вислання з Німеччини правопорушників, які не мають права на перебування у ФРН. У dpa пояснюють, що це стосується іноземців, стосовно яких є підозри в спробі ухилитися від вислання - як, наприклад, ті, хто намагався приховати свою особу. Таких осіб можуть навіть затримати на термін до чотирьох діб. Наразі в Німеччині перебуває майже 40 тисяч людей, які мають її полишити і на яких може поширюватися дія даного законопроекту.

Правозахисна організація Pro Asyl гостро розкритикувала дану законодавчу ініціативу. В агентстві dpa додають, що для її ухвалення може бути не потрібне голосування верхньої палати парламенту. Бундесрат раніше вже неодноразово зупиняв урядові ініціативи щодо міграційної політики.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою