1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Німеччина розпочинає поставки зброї до Іраку

Катерина Каплюк24 вересня 2014 р.

Перший літак із німецькою зброєю відправляється до бійців-курдів з Північного Іраку в середу, 24 вересня. Загальна вартість військової допомоги від Німеччини становить 70 мільйонів євро.

https://p.dw.com/p/1DJRW
Німеччина відправить до Іраку гранатомети, гвинтівки та боєприпаси
Німеччина відправить до Іраку гранатомети, гвинтівки та боєприпасиФото: REUTERS/Thomas Peter

Німеччина допоможе курдам в Іраку терміново необхідною зброєю в боротьбі проти бойовиків радикального угрупування "Ісламська держава". У середу, 24 вересня розпочнеться відправка німецької військової допомоги до Іраку. Перший літак із протитанковими гранатометами, гвинтівками та боєприпасами вилетить до курдів із Лейпціга, повідомляє dpa.

Зброю на 70 мільйонів євро із фондів Бундесверу мають передати курдським воєнізованим формуванням пешмерга, які налічують близько десяти тисяч бійців. Вже кілька місяців вони протистоять бойовикам з "Ісламської держави". Водночас курдам все важче боротись з ісламістами, які захопили величезні арсенали зброї.

Раніше Бундестаг підтримав рішення німецького уряду надати військову допомогу іракським курдам. Як повідомляла газета Bild, Бундесвер також планував відправити на північ Іраку 40 десантників для проведення навчань для бійців-курдів. У п’ятницю, 12 вересня міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр заявив, що уряд Німеччини заборонив діяльність "Ісламської держави" на території всієї країни.

Питання заходів проти джихадистів також має обговорюватись на засіданні Ради безпеки ООН на чолі з президентом США Бараком Обамою 24 вересня. Іракська криза може також стати домінуючою темою на загальних дебатах Генеральної асамблеї ООН, що розпочнуться того ж дня.

Окрім Іраку, угрупування "Ісламська держава" діє також у Сирії, причому кількість його членів у двох країнах становить від 20 до 30 тисяч людей. У Сирії "Ісламська держава" захопила приблизно третину території країни на півночі та сході. У сусідньому Іраку бойовики також контролюють великі території. В обох країнах члени "Ісламської держави" жорстко виступають проти опонентів та інакомислячих.