1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Саміт БРІКС

Олена Перепадя16 липня 2014 р.

Країни БРІКС сподіваються отримати більшу незалежність від міжнародних фінансових інститутів. Для цього вони вирішили створити власний банк розвитку. На саміті у Форталеза обговорили й українське питання.

https://p.dw.com/p/1CdkI
Лідери БРІКС під час саміту "Великої двадцятки" у Санкт-Петербурзі в 2013 році
Лідери БРІКС під час саміту "Великої двадцятки" у Санкт-Петербурзі в 2013 роціФото: Reuters

Країни гурпи БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР) підписали у вівторок, 15 липня, угоду про створення власного банку розвитку. Церемонія підписання відбулась у бразильському місті Форталеза в рамках зустрічі лідерів п'яти країн. Згідно з договором, кожен член БРІКС вкладе у нову міжнародну фінансову інституцію десять мільярдів доларів, а її оголошений капітал становитиме сто мільярдів доларів, повідомляє інформаційне агентство dpa.

Першим президентом банку стане представник Індії, а штаб-квартира фінансової установи розташується в Шанхаї, передає інформаційне агентство AFP. Група БРІКС має намір через спільний банк фінансувати, перш за все, інфраструктурні проекти. У перший день саміту глави держав та урядів країн БРІКС домовились про створення пулу умовних валютних резервів обсягом 100 мільярдів доларів. Допомога з цього резервного фонду використовуватиметься у випадку кризових ситуацій.

Засновуючи нові фінансвоі інститути, країни БРІКС мають намір створити противагу Світовому банку та Міжнародному валютному фонду, зазначає AFP.

Українське питання

Учасники саміту групи БРІКС не оминули й українське питання. В ухваленій на зустрічі декларації Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південно-Африканська Республіка висловились за "всеохоплюючий діалог та деескалацію конфлікту" між Києвом та проросійськи налаштованими сепаратистами. П'ятірка країн закликала усі супротивні сторони до стриманості та пошуку мирного рішення згідно зі Статутом ООН і з дотриманням прав людини та фундаментальних свобод, повідомляє dpa.

У тексті декларації лідери держав БРІКС також висловили готовність зробити внесок у вирішення конфлікту на Близькому Сході. Група країн закликала владу Ізраїлю та Палестинської автономії відновити переговори заради досягнення прийнятного для обох сторін рішення.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою