1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Працевлаштуватися у Чехії стало легше

Микола Шатилов11 липня 2014 р.

У Чехії набули чинності зміни в законах, які значно спрощують процес працевлаштування іноземців та отримання ними дозволу на перебування у країні. Зміни стосуються громадян у тому числі й України.

https://p.dw.com/p/1CbQj
Робітник на будівництві: символічне фото
Фото: picture alliance/dpa

У Чехії набули чинності зміни в законах, які регулюють процеси працевлаштування та отримання дозволу на перебування у країні іноземців з-поза ЄС, у тому числі й із України. Найголовніша зміна - запровадження картки, яка містить як дозвіл на отримання роботи, так і дозвіл на тривале перебування.

Картки видаватимуться в закордонних представництвах Чехії за умови, якщо прохач доведе свою професійну кваліфікацію. Далі іноземець, який бажає працевлаштуватися у країні, має звернутися до міністерства внутрішніх справ Чехії, яке збереже на картці його біометричні дані та підтвердить її чинність.

Чи вплинуть зміни на кількість нелегалів?

На думку речниці Управління з питань працевлаштування Чехії Катержини Беранкової, зміни в законах максимально полегшують пошук іноземцем робочого місця. "Але такого, на яке не претендують чехи", - уточнює вона. Зміни вітають і чеські роботодавці, які тепер не мусять наперед сповіщати відповідне відомство про свій намір працевлаштувати іноземця. МВС країни сподівається, що завдяки змінам число нелегальних працівників у Чехії якщо і не зменшиться, то принаймні не зростатиме далі.

Заступник голови громадської організації "Українська ініціатива у Чеській республіці" Богдан Райчинець вважає, що прогноз чеського МВС є надто оптимістичним. "Безперечно, зміни позитивні, але, на жаль, не кардинальні. Бюрократичних перепон на шляху українського заробітчанина залишається чимало, і саме вони як штовхали, так і штовхатимуть його на манівці нелегала", - вважає він. Нагадаємо, що в Чехії - близько 60 тисяч легальних українських заробітчан, тоді як ще 20-25 тисяч українців працює нелегально.

Чехія 10 років у ЄС: що змінилося?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою