1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Давос: Україна теж на порядку денному

Андреас Беккер, Інна Завгородня22 січня 2014 р.

Всесвітній економічний форум у Давосі, який розпочинається 22 січня, збере понад 40 голів держав та урядів. Приїде й прем’єр-міністр України Азаров. Українська діаспора готує протести.

https://p.dw.com/p/1Auxe
Швейцарське курортне місто Давос
Швейцарське курортне місто ДавосФото: picture alliance/Photoshot

На Всесвітній економічний форум (ВЕФ) у Давосі традиційно збереться світова політична, економічна та наукова еліта: загалом 2,5 тисячі учасників. Причому більше половини з них, а саме півтори тисячі - економісти й голови найбільших економічних компаній.

На порядку денному ВЕФ, котрий цього разу пройде під гаслом "Реорганізація світу: наслідки для суспільства, політики і бізнесу", великий спектр тем. Учасники планують обговорити, зокрема, стан світової економіки, проблеми в сфері нових технологій, а також тенденції в системі охорони здоров'я, питання розподілу прибутків і захисту довкілля. Давос збере учасників зі 100 країн. За чотири дні форуму заплановано провести більше 250 дискусій та семінарів.

Засновник форуму: світовій економіці потрібен новий старт

Засновник форуму Клаус Шваб очікує, що в ході дискусій вдасться виробити нові імпульси для подолання фінансової кризи: зростання світової економіки все ще залишається занадто слабким. "Нам потрібен новий старт", - заявив Шваб.

Засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб
Засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус ШвабФото: picture-alliance/dpa

Один із доказів низьких темпів економічного зростання - нещодавно опубліковані дані ВВП Німеччини. 2013 року найбільша економіка Європи зросла лише на 0,4 відсотка - це найнижчий показник від часу економічної кризи 2009 року. Роком раніше ВВП країни збільшився на 0,7 відсотка.

Однак появу імпульсів для нового старту, про який говорив Шваб, навряд чи можна спрогнозувати. ВЕФ - неформальна зустріч, у ході котрої високопоставлені політики, голови великих компаній і відомі учені можуть обмінюватися ідеями. Жодних рішень, які би до чогось зобов’язували, на форумі не приймають.

Головна політична інтрига Давоса

Найбільш очікуваною політичною подією на ВЕФ цьогоріч - заявлена участь іранського президента Хасана Роухані та прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Зустріч лідерів двох країн викликає особливу увагу світової громадськості після тривалих розбіжності з приводу ядерної програми Тегерана. За словами голови ВЕФ, це буде перший за десять років візит президента Ісламської Республіки. Однак жодних спільних заяв на форумі не заплановано, говорять організатори.

Канцлерка ФРН Анґела Меркель не зможе приїхати до Давоса внаслідок нещодавньої травми, отриманої під час катання на лижах. Від німецького уряду на форум поїдуть міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле та міністр з питань економічного співробітництва та розвитку Ґерд Мюллер.

"Український прогноз" на ВЕФ

Обговорюватимуть на ВЕФ й перспективи України. Дискусію "Український прогноз" призначено на 24 січня, повідомляє агентство "Інтерфакс". Приїде до Давоса й прем’єр-міністр України Микола Азаров. Віктору Януковичу завадив завітати на форум його робочий графік, повідомила прес-служба президента.

На форумі представлять економічно-аналітичне дослідження щодо ймовірних сценаріїв розвитку фінансової ситуації в Україні. У презентації візьме участь Петро Порошенко, повідомляє "Українська правда". Українська діаспора планує пікетувати приліт поважних гостей з різних країн на ВЕФ, аби поінформувати їх про події в Україні, зокрема прийняття Верховною Радою "репресивних" законів. Демонстранти хочуть також закликати учасників зустрічі в Давосі відреагувати на дії української влади.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою