1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Cолдат Елвіс Преслі

Сузанне Кордс, Христина Ніколайчук3 жовтня 2013 р.

55 років тому із США до Німеччини відбувати військову службу прибув особливий солдат - Елвіс Преслі. На той момент він уже був зіркою. В армії також народилося кілька хітів.

https://p.dw.com/p/19sxm
Солдат Елвіс Преслі
Солдат Елвіс ПресліФото: picture alliance /

Коли у жовтні 1958 року 23-річний Елвіс Аарон Преслі з рюкзаком за плечима ступив на німецьку землю, сотні його шанувальниць влаштували йому сердечний прийом. Уже на той момент він був "королем", який здійснив справжню революцію у світі музики. "Білий" кантрі він поєднував з "чорним" блюзом. Його славетні вихиляння стегнами зводили з розуму як фанаток, так і тих, кому це здавалося розгульництвом і вони виходили на вулиці з протестами. Жоден інший виконавець не міг настільки розтопити жіночі серця, як "король" своїми піснями "Love me tender" і "Don't". Тож, не дивно, що й німецькі фройляйн лавами падали йому до ніг.

Окупований шанувальниками

Елвіс служив у містечку Фрідберг у Гессені. Але слід додати, що солдат Преслі користувався численними привілеями серед свого командування. Приміром, у казармі він провів лише кілька днів, а тоді перебрався до готелю в сусідньому містечку Бад-Наугейм. Також батько співака, його бабця та два тілоохоронці оселилися тут. "Кімната Елвіса" номер 10 донині збережена в оригіналі.

Пізніше сімейство Преслі винайняло будинок. Фанати днювали й ночували під його стінами в надії бодай одним оком побачити свого ідола та отримати від нього автограф. Прихильниці додавали роботи армійським швачкам, бо варто було Елвісові з'явитися на людях у військовій формі, як вони буквально рвали на ньому військовий стрій на шматки. "Король" рок-н-ролу сприймав це спокійно, для кожного знаходив якесь приємне слівце, особливо для дітей.

"Король" та його шанувальниці
"Король" та його шанувальниціФото: picture alliance / dpa

Солдат умовно

Елвіс, по суті, дуже умовно відбував військову службу. Більшість часу він присвячував швидким автомобілям та вродливим жінкам. 1959 року саме в Німеччині він знайшов своє кохання. Він закохався у тоді ще 14-річну доньку одного з військових Присциллу Бьюлі, яка згодом стала його дружиною.

Часу на музику Елвісу теж залишалося достатньо. Для обкладинки платівки "A big hunk o'love" його менеджер обрав зображення замкових воріт Бад-Наугейма. А фанати співака й досі здійснюють "паломництво" до місць, де колись жив "король". У Німеччині народилися два з 30 топ-хітів Елвіса - "Оne night" та "A fool such as I".

Незабутній у Гессені

Офіційно співакові було заборонено давати концерти під час військової служби. Але одного разу він таки порушив правила: дві години відспівав у пансіоні в Графенвері для власника та персоналу. Тут Преслі чотири дні інкогніто "відривався" зі своїм батьком та друзями, об'їдаючись шніцелями та млинцями.

Строкова служба Преслі тривала до 2 березня 1960 року. Після повернення на батьківщину, він більше ніколи не повертався до Фрідберга. А через 17 років співака не стало. Утім, у Гессені ніколи не забували про "короля" рок-н-ролу. З 2002 року у його "європейському будинку" щоліта влаштовується "European Elvis Festival", на який з'їжджаються шанувальники та переодягнені "Елвіси" з цілого світу.