1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Младич перед судом

Христина Ніколайчук / dpa, rtr, dapd, afpd16 травня 2012 р.

У Гаазі розпочався процес проти колишнього сербського генерала Ратко Младича. Його звинувачують у військових злочинах під час югославського конфлікту.

https://p.dw.com/p/14wME
Фото: dapd

Колишнього командувача армією боснійських сербів Ратко Младича звинувачують у геноциді, вбивствах, терактах та інших злочинах проти людяності. Міжнародний трибунал з колишньої Югославії у Гаазі вважає його причетним до вбивства десятків тисяч людей, до вигнання сотень тисяч з їхніх домівок та до жахливих умов утримання в таборі полонених під час збройного конфлікту 1992-1995 років у Боснії та Герцеговині.

Загалом обвинувачення проти 70-річного екс-генерала налічує одинадцять пунктів. Власне, із зачитування цих пунктів й відкрився судовий процес у середу в Гаазі. Зокрема Младичу закидають влаштування масового вбивства в Сребрениці в липні 1995 року, в результаті чого було розстріляно близько восьми тисяч мусульман, насамперед юнаків та чоловіків. На Младича також покладають відповідальність за обстріл оточеної боснійської столиці Сараєво, під час якого загинули та були пораненні понад 10 тисяч мирних громадян.

Младич та його захист зможуть висловитися на суді щодо цих закидів пізніше. Екс-генерал відкидає свою провину, бо вважає, що боровся за «праведну справу свого народу». Після падіння в Сербії режиму Слободана Мілошевича Младич упродовж 16 років переховувався від міжнародного правосуддя. У травні минулого року його заарештували на території Сербії та видали гаазькому трибуналу.

Тривалий процес

Серж Браммерц
Серж БраммерцФото: DW

Головний прокурор Міжнародного трибуналу з колишньої Югославії Серж Браммерц викликав для слухання на процесі майже 400 свідків. «Ми представимо докази, які документують тяжкість та обсяг злочинів, що роками чинилися на доволі великій території», - зазначив Браммерц. Він додав, що минуло багато років, допоки Младича не піймали й не видали правосуддю. «Але для правосуддя ніколи не пізно, аби хоч якось задовольнити жертв цих тяжких злочинів», - каже прокурор.

Спостерігачі виходять з того, що винесення вироку в справі Младича слід очікувати не раніше, ніж через два-три роки. Як стверджує захист, екс-генерал – хворий чоловік, який між 1998 та 2011 роками пережив три інфаркти, і права частина його тіла частково паралізована. Тож, не виключають, що судові засідання часто затягуватимуться через стан здоров’я підсудного.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій