1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

2011 рік вже нині рекордний за збитками від природних катастроф

12 липня 2011 р.

Навіть за результатами першого півріччя 2011 року можна стверджувати, що він стане рекордним за всю історію за сумою збитків. Причиною є численні природні катастрофи, зокрема наслідки нищівного землетрусу в Японії.

https://p.dw.com/p/11tfi
Спустошене внаслідок цунамі узбережжя Японії
Спустошене внаслідок цунамі узбережжя ЯпоніїФото: AP

У 265 мільярдів доларів США оцінюються збитки, які постали до кінця червня цього року в світі передусім внаслідок природних катастроф. Ця сума перевищує той рівень, який був донині зафіксований у рекордному 2005 році. Тоді, для порівняння, за весь рік констатували збитків на загалом 220 мільярдів доларів. Про такі результати повідомила у вівторок найбільша в світі компанія з перестрахування Münchner Rück.

Головною причиною рекордних показників року став землетрус в Японії 11 березня, а також цунамі внаслідок надпотужних підземних поштовхів. Окрім того, за природною катастрофою в Японії трапилася ще й катастрофа атомна, на АЕС «Фукусіма». Загальний обсяг збитків, заподіяних цими подіями, оцінюється нині в 210 мільярдів доларів. Експерти говорять про найдорожчу катастрофу в історії. Дотепер сумну «пальму першості» тримав смерч «Катрина», який заподіяв у США збитків на 125 мільярдів доларів.

Щоправда, в Японії було застраховано збитків усього лише на 30 мільярдів доларів, у той час, як в США шість років тому страховим компаніям довелося сплатити 62,2 мільярда.

Велике скупчення екстремальних катастроф

Після лютневого землетрусу в Новій Зеландії
Після лютневого землетрусу в Новій ЗеландіїФото: dapd

Münchner Rück констатує за підсумками першого півріччя взагалі велике скупчення багатих на тяжкі наслідки природних катастроф. Зокрема землетруси в Новій Зеландії в лютому й червні цього року призвели до великих збитків. Лише лютнева катастрофа заподіяла збитків на 20 мільярдів доларів, з яких під виплату страхових компенсацій припадають понад 10 мільярдів. Окрім цього, майже рекордним стало число торнадо в США. До кінця червня їх нарахували в Сполучених Штатах 1600, що майже сягає рівня рекордного 2008 року.

Таке скупчення екстремальних природних катастроф, як цьоріч, спеціалісти вважають дуже нечастим. «Метою і сенсом страхування є компенсація збитків, які заподіюють такі катаклізми, щоб можна було піклуватися про відбудову й економічне одужання постраждалих регіонів. Нас не здивував такий розвиток, якщо розглядати все як окремі події. Бо ми враховуємо такі екстремальні ситуації, коли розробляємо наші сценарії ризику. Тому поки ніщо ще не виходило за рамки того, що ми собі могли уявити», - прокоментував Торстер Єворрек, член правління перестрахувального концерну Münchner Rück.

Леся Юрченко/apf, munichre.com
Редактор: Володимир Медяний