1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW
СпортСвіт

Мюнхен у сльозах - зимова Олімпіада-2018 дісталася Пхенчхану

6 липня 2011 р.

Південнокорейське місто Пхенчхан буде господарем зимової олімпіади-2018, отримавши на свою користь абсолютну більшість голосів МОК. Мюнхен планує балотуватись через чотири роки повторно.

https://p.dw.com/p/11qVl
Голова оргкомітету Мюнхена-2018 фігуристка Катаріна Вітт в розпачі
Голова оргкомітету Мюнхена-2018 фігуристка Катаріна Вітт в розпачіФото: dapd

Міжнародний олімпійський комітет на своєму засіданні у середу визначився з країною-господарем Зимових олімпійських ігор 2018 року. У змаганні трьох живописних курортів Франції, Південної Кореї та Німеччини перемогу одержало південнокорейське місто Пхенчхан.

Коли на великих екранах біля мюнхенської ратуші транслювали фінальне оголошення президента МОК Жака Роґґе, на площі пролунав вигук відчаю. Як повідомляє агентство SID, по щоках уболівальників у Мюнхені котились сльози. Багато хто з них спеціально для підтримки свого міста взяв у цей день вихідний.

За словами Роґґе, Пхенчхан здобув необхідну більшість голосів у першому ж турі голосування Міжнародного олімпійського комітету, яке відбувалось у місті Дурбан, що в Південній Африці.

Очікувана перемога

Обрання Пхенчхана не стало великою несподіванкою для тих, хто давно стежить за визначенням олімпійських столиць. Адже це південнокорейське місто балотувалось і на проведення зимових ігор 2010 року, коли переміг Ванкувер, і на зимову Олімпіаду 2014 року, господарем якої став Сочі.

Жак Роґґе оголошує вибір МОК
Жак Роґґе оголошує вибір МОКФото: picture alliance/dpa

Колишній член МОК Роланд Бар прокоментував dpa ухвалене рішення як цілком очікуване: "Я вважав майже дуже сміливим брати участь у конкурсі, коли всі казали, що ігри отримає Південна Корея. На мою думку, Корея це заслужила."

Німці намагалися виграти, задіявши масу аргументів, починаючи від легендарних спортсменів у групі підтримки (Франц Бекенбауер, Катаріна Вітт ) і закінчуючи спеціальними екологічними ноу-хау. Лише описання технологій захисту довкілля в заявці оргкомітету Мюнхена-2018 займало 200 сторінок тексту. Не допомогла й участь президента ФРН Кристиана Вульфа на презентації у Південній Африці.

Мюнхен готує заявку на 2022 рік

Не один рік тривала підготовка до конкурсу Мюнхеном за право приймати зимові олімпійські ігри. Подекуди в німецькій пресі можна прочитати коментарі щодо нечесного та корумпованого відбору олімпійських столиць. Однак перед голосуванням МОК оргкомітет Мюнхена-2018 зареєстрував ще одну презентаційну веб-сторінку Мюнхен-2022, щоб в разі поразки одразу ж включитися у боротьбу за наступну зимову Олімпіаду.

За словами Роланда Бара, Німеччина продовжує залишатися у змаганні. "Слід виявити слабкі місця мюнхенської заявки. В такій важливій темі не повинно бути жодного голосу проти. Уся країна повинна стояти за цією заявкою",- підкреслив Бар. Йдеться про критику можливої Олімпіади в Мюнхені з боку окремих німецьких екологів та опір місцевих мешканців. Лише у травні відбувся місцевий референдум у Ґарміш-Партенкірхені, на якому 58 відсотків мешканців зрештою підтримали проведення Олімпіади.

Захар Бутирський / dpa, sid
Редактор: Леся Юрченко

Ейфорія у Південній Кореї
Ейфорія у Південній КореїФото: dapd