1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Альтернатива «кумівству» - вебплатформа випускників

23 травня 2011 р.

Фінансово-економічна криза - в минулому, й фірми знову шукають фахівців. Яким має бути ідеальний кандидат для роботи, скажімо, на німецькій компанії? Відповідь знають представники вебсайту Аlumniportal Deutschland.

https://p.dw.com/p/11E7n
Фото: fotolea/iQoncept

«Потрібно дуже добре володіти іноземною мовою, необов’язково навіть німецькою. Багато німецьких фірм, які працюють в Україні, очікують, що їхній претендент на роботу принаймні знає англійську мову. Потрібно мати досвід перебування за кордоном. Знову ж таки не обов’язково в Німеччині. Також очікується, що ця молода людина (або й людина старшого віку) є досить мобільною для того, щоб ще поїхати стажуватися в межах програми, яку пропонує фірма, або перебазуватися в інше місце, якщо буде така потреба», - пояснює Олександр Бєляков. Він є консультантом українського відділення інтернет-платформи Alumniportal Deutschland.

Пригощайтесь! Платити не треба!
Пригощайтесь! Платити не треба!Фото: Fotolia/Nick Freund

Всі послуги «на шару»

Цей інтернет-ресурс було створено федеральним урядом Німеччини за підтримки низки державних установ та фондів для налагодження зв’язку з випускниками німецьких академічних програм. Зареєструватися, до речі, на Alumniportal Deutschland може кожен, необов’язково навіть мати відношення до Німеччини чи німецьких програм. «Якщо порівняти інші мережі, то це суто комерційні проекти: за частину сервісу у вас навіть вимагають певні гроші. Цей проект є абсолютно безкоштовний. Незважаючи на те, що він є досить дорогий для німецького уряду, він є безкоштовним для українських користувачів», - підкреслює Олександр Бєляков.

Віднедавна Андрій Макаренко працює координатором програм з підтримки демократичного суспільства у представництві Фонду імені Генріха Бьолля. Про вакансію в організації дізнався завдяки порталу під час стажування у Німеччині. Каже, що вакансії такого рівня на будь-якому сайті з пошуку роботи навряд чи й знайдеш: «Всі позиції, які я отримував як політолог, надходили з бюро перекладів (я вказував, що за освітою – політолог і знаю німецьку мову). Тобто, робота не аналітична, а власне філологічна. Специфікації професій сайтів з пошуку роботи, але й бюро з працевлаштування не передбачає новітніх речей, відстає від часу. Такі сайти важливі тим, що вони пропонують альтернативу цій традиційній специфікації, яка зовсім не враховує спектр випускників вузів».

Всі між собою пов'язані в світовому павутинні
Всі між собою пов'язані в світовому павутинніФото: picture-alliance/dpa

«Веб-організовані» випускники

Кирило Савін, керівник українського представництва Фонду Генріха Бьолля, також акцентує увагу на перевагах ресурсу для працедавців, на якому можна не лише розмістити чи переглянути резюме або вакансію, але й дізнатися про можливості співпраці й професійного розвитку: «Я не знаю такої ж платформи стосовно інших країн чи мов. Мені невідомо ані американських, ані британських речей. Хоча у них є випускники, але вони не «веб-організовані». А тут саме серйозна потужна платформа з великою кількістю можливостей».

Головною перевагою спільноти для працедавців, на думку засновників Alumniportal Deutschland, є безкоштовна база резюме осіб, які зазвичай мають західну освіту, володіють кількома мовами, бували за кордоном. Вже на попередній стадії розгляду профілів цих кандидатур представники відділів кадрів можуть запросити на співбесіду лише тих, хто їх найбільше зацікавив, економлячи інші ресурси. Шукачі ж роботи мають змогу без «кумівства» знайти роботу за фахом як вдома, так і деінде, адже географія порталу це дозволяє: він функціонує у 188 країнах і нараховує загалом понад 30 тисяч користувачів.

Автор: Євгенія Вятчянінова
Редактор: Володимир Медяний