1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Кіно і бізнес на Європейському кіноринку

14 лютого 2011 р.

У дні Берлінале дзвінка монета падає не лише до кас продажу квитків на кіносеанси. Важливі бізнес-угоди укладаються також на Європейському кіноринку, що традиційно проводиться в рамках берлінського кінофестивалю.

https://p.dw.com/p/10Gzi
Фото: DW

На відстані п’яти хвилин ходу від головного кінопалацу Берлінале щороку збираються представники студій-виробників та відеопрокатів. Як і решта відвідувачів Берлінале, вони переглядають фільми. Але якщо звичайна публіка робить це головним чином для власного задоволення, то фахова – з професійною метою. Одні хочуть вигідніше продати фільми, інші – вигідніше купити.

Щодня на Європейському кіноринку відбувається в середньому 40 показів для 400 кінематографічних підприємств, що беруть участь у цьому бізнес-заході. Демонструються не лише фільми з фестивальної програми, а загалом усе, що на разі може запропонувати кіноринок. «Цей рік обіцяє бути доволі продуктивним, якщо поглянути на кількість учасників та фільмів, - розповідає Бекі Пробст, керівниця Європейського кіноринку. - Скільки угод врешті-решт буде укладено – це вже не в наших руках. Цього року ми пропонуємо такий великий вибір, що мені здається майже неможливим, що серед цього розмаїття не знайдеться кілька перлин».

Брат-близнюк Берлінале

Бекі Пробст очолює Європейський кіноринок вже понад 20 років, тому вважає цей захід вже мало не своєю дитиною. Щороку це дітище радує її, б’ючи нові й нові рекорди за кількістю учасників й укладених угод. У чому секрет такого успіху? Бекі Пробст: «Берлін як місто неймовірно розвинулося за ці роки. Кожен хоче побувати в Берліні. Фестиваль Берлінале також не стоїть на місці. Він міняється, зростає. А ми, фактично, є братом-близнюком фестивалю. Тобто якщо фестиваль росте, то й Європейський кіноринок разом з ним».

На цьому ярмарку фільмів представники відеопрокатів можуть не лише переглянути найновіші стрічки, але й побачити реакцію на них, почути критику, а значить зрозуміти, які саме фільми їм потрібні, розповідає Торстен Ріттер, представник найбільшої німецької кінофірми Bavaria International. Саме цю назву можна побачити в титрах до українсько-російсько-німецького фільму з конкурсної програми Берлінале «В суботу» - Bavaria International виступає співпродюсером.

Автори: Надін Войчик / Христина Ніколайчук
Редактор: Євген Тейзе

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою